Postoji područje u kojem su hoteli još uvijek u prednosti nad domaćinima, a to je
uređenje interijera smještaja za turistički najam. Hoteli angažiraju profesionalce koji pažljivo osmišljavaju sve sobe i zajedničke prostorije za maksimalnu udobnost i ljepotu, dok privatni
iznajmljivači rijetko mogu sebi priuštiti taj luksuz.
Srećom, onaj tko želi, uvijek će pronaći informacije i savjete stručnjaka pa napraviti promjene koje dodaju novu vrijednost smještajnoj ponudi u domaćinstvu. Nekoliko jednostavnih promjena u
uređenju apartmana može napraviti primjetnu razliku u vašoj usluzi, a istovremeno ćete zadržati osobnost i lokalni pečat koji čine ljetovanje pod vašim krovom posebnim i ugodnim.
U nastavku pročitajte više od desetak lakih i potpuno bezbolnih načina na koje možete osvježiti
interijer apartmana, a koja preporučuju profesionalci: fotografi, iskusni putnici, profesionalni čistači i stručnjaci za gostoprimstvo.
Primijenite ove savjete prije novog fotografiranja za stranice internetskih oglašivača smještaj i nove fotografije prijateljski raspoložene za goste. Najbolji dio? Sve to može biti učinjeno u jednom danu i bez utjecaja na vaš budžet.
1. DA: Uložite u jastuke. Jastuci daju lijepu boju vašim fotografijama i čine vašu nekretninu toplijom.
Jastuci, jastuci, jastuci... Tko ne voli jastuke?
2. NE: Zaboravite na podrezivanje poderotina i rezanje labavih niti s jastuka. Otrcani jastuci nisu
shabby chic, a fotografije pokazuju svaki detalj.
3. NE: Nemojte da vam jastuci postanu grudasti. Pristojni jastuci su luksuz koji svi cijene, stoga posegnite za nekim stvarno lijepim mekanim jastucima i često ih zamjenjujte. Spuštanje glave na čisti, privlačni jastuk na kraju dugog dana razgledavanja izuzetno je iskustvo i pomoći će vam da dobijete sjajne recenzije.
4. DA: Zidove ukrasite djelima lokalnih umjetnika. Podržite lokalne umjetnike i male tvrtke, a vašoj kući dajte priču. Ne ustručavajte se pričati svojim gostima o tim djelima na zidovima i njihov će boravak kod vas biti utisnut u njihovo sjećanje.
5. NE: Nemojte se previše oslanjati na male komade umjetničkih djela. Veliki umjetnički komadi, bilo da se radi o komadima na platnu ili uokvirenim fotografijama, donose harmoniju predmetima u sobi i izgledaju sjajno na fotografijama vašeg interijera.
Apartman Pomalo u Puli - spoj modernog i tradicije s naglašenim zidnim dekoracijama
6. DA: Objesite mnoge kuke za vješanje za svoje goste. Imajte na umu da ljudima treba mjesto za vješanje odjeće, ručnika, kozmetičkih torbi i drugih stvari. Molimo, nemojte biti škrti s kukama. One su cijenjene u kupaonicama, spavaćim sobama, predsobljima i kuhinjama.
7. DA: Osigurajte gostima puno vješalica. Ove stvari su jeftine pa zašto ne bi vaše goste usrećili pružajući im obilje? Ako se osjećate posebno ljubazno, ubacite i nekoliko vješalica za suknje.
Od viška ne boli glava. Barem kad su u pitanju vješalice u apartmanu...
8. DA: Neka bude svjetlo. Putnici vole čitati, osobito knjige s vodičem, najprodavanije romane, putopise i karte. Postavite svjetiljke ili rasvjetu iznad glave gdje su zapravo potrebni: uz krevet, u blizini fotelje i u kuhinji. Jača žarulja vam neće isprazniti lisnicu, a vaši će posjetitelji biti oduševljeni.
I bi svjetlo. Nisu ni police loše.
9. DA: Dodajte malo plave boje u interijer. 42 % svih ljudi, u svim zemljama i dobi, kažu da je plava njihova omiljena boja. Plava je boja povjerenja, prijateljstva i smirenosti. Postoji razlog zašto najmoćnije korporacije u svijetu imaju plave logotipe. I vi bi trebali.
10. NE: Nemojte unutrašnjost bojati u zemljane boje. Najmanje omiljene boje u svijetu su smeđe i bež i ljudi ih jednostavno ne doživljavaju. Uravnotežite svoju smeđu s plavim i plavo-zelenim nijansama i učinit ćete svoje goste sretnima i privući
više rezervacija.
Plavo donosi svježinu i smirenje svakom prostoru.
11. DA: Kombinirajte stari i
novi namještaj zajedno. Dodavanje antiknog i
vintage namještaja prostoru s nekim novim i modernim predmetima, čini kuću za odmor autentičnijom i elegantnijom. Gomila starih knjiga pored nove svjetiljke, primjerice, daje sobi patinu.
12. NE: Nemojte namjestiti sobu samo antikvitetima ili samo novim namještajem. Antikni namještaj će učiniti da vaš prostor izgleda kao prašnjavi dućan rabljene robe, dok će ga novi namještaj učiniti jeftinim i neatraktivnim.
Kombinacija novog i starog donosi dozu otmjenosti i udobnosti.
13. DA: Često mijenjajte posteljinu. Pranje između gostiju je obavezno. I svaki put namjestite krevet do savršenstva! Nema iznimaka.
14. NE: Nemojte reciklirati vlastitu osobnu posteljinu u vašoj kući za odmor. Ako je vaša posteljina starija od dvije do četiri godine, vrijeme je za reinvestiranje radi vaših gostiju.
15. DA: Krenite prema minimalističkom pristupu visokog dizajna. Drugim riječima, držite stvari jednostavnima i ažuriranima za dojam čistoće (koji čini i posao domaćice puno lakšim!). Pobrinite se da sve stvari koje postavite u apartman imaju svoju svrhu.
Biljke su in, koristite ih za ukrašavanje zajedničkih prostorija - dnevnih soba i terasa. Njegujte ih.
16. NE: Nemojte pretjerati s drangulijama. Lažne biljke, kipovi i drugi ukrasi skupljaju prašinu i na kraju povećavaju račun za čišćenje. Umjesto toga, odaberite nekoliko posebnih, dobro postavljenih ukrasa i to je to!
Na naslovnoj fotografiji se nalazi Apartman HD iz Marine. Sigurni smo da i vi imate svoje male trikove za brzo dodavanje ljepote i udobnosti interijerima apartmana, soba ili kuća za odmor. Podijelite svoje savjete u komentarima ispod teksta...