Aktualno
7.3K

Otvorene prijave za Suncokret ruralnog turizma 2020.

Prijave za nacionalnu nagradu Suncokret ruralnog turizma 2020. otvorene do 15. listopada putem web obrasca na stranicama Hrvatske udruge za turizam i ruralni razvoj "Klub članova Selo"

Udruga za turizam i ruralni razvoj "Klub članova Selo" je osnovana 1997. godine. U 23 godine svojeg djelovanja, sustavno rade na ruralnom i regionalnom razvoju kroz dugačak niz edukativnih i promotivnih akcija i projekata.

Jedan od takvih projekata je nacionalna nagrada Suncokret ruralnog turizma - Sunflower award koja se dodjeljuje već osam godina za izvrsnost na području ruralnog turizma. U tu svrhu se ocjenjuju obiteljsko-poljoprivredna gospodarstva s turističkom ponudom, poduzetnici iz ruralnog turizma, ruralno-turistički proizvodi i manifestacije, tradicijske gastronomije, vinski turizam i zaštićeni proizvodi održivog razvoja.

S obzirom na posebnost ove krizne godine, ovogodišnji Suncokret će se birati i dodjeljivati u drugačijim okolnostima. Nazivi sedam kategorija su izmijenjeni i prilagođeni situaciji pa će se ovu godinu birati i najbolja tradicijska domaćinstva.

Sedam kategorija Suncokreta ruralnog turizma - Sunflower award 2020.:

 
1. Turistička seljačka gospodarstva:
2. Tradicijska (ruralna) domaćinstva;
3. Tradicijska (ruralna) gastronomija;
4. Aktivni turistički sadržaji u ruralnom prostoru;
5. Ruralno turistički projekti;
6. Projekti - nositelji zaštićenih i marketinških oznaka;
7. Vinski turizam.


Turističke zajednice, županije, gradovi ili općine prijavljuju kandidate putem web stranice Udruge Klub članova Selo. Prijave su automatski vidljive na stranici Udruge Klub članova Selo.


(Na naslovnoj fotografiji Roxanich Wine & Heritage Hotel iz Motovuna, dobitnik Suncokreta ruralnog turizma 2019. u kategoriji Vinski turizam.)

Spremi

IQM VODICE: Suradnjom do kvalitetnije turističke ponude, zadovoljnijih gostiju i stanovnika

Prilika za vlasnike obiteljskih kuća koji planiraju koristiti obnovljive izvore energije

Pripreme apartmana za zimu – selidba kućnih biljaka

Dolce far niente: Kada idem na odmor, samo želim jesti, piti i ležati (na suncu)

Jesmo li u prekršaju ako primimo gosta više kada se radi o djetetu sa skrbnicima?

Paket turističkih zakona usvojen, turistička pristojba u nadležnosti regija i županija

Prihodi od turizma: Top 10 država u svijetu koje zarađuju najviše novca od turizma

Bojanje zidova: Što vam je sve potrebno da to uradite sami?

Slažeš se...ili ne? - uključi se u raspravu
Pročitajte još:

​Hrvatska među 10 zemalja potpisnica deklaracije za pomoć turizmu u EU

Koprivničko-križevačka županija ima najbolje turističke rezultate u prvih devet mjeseci 2020.

Popularno: