Događanja
5.1K

Zagreb, 13.06.2022. Novinarski dom u Zagrebu domaćin konferencije o turizmu u organizaciji Veleposlanstva Italije

Autentičan, održiv i digitalni turizam: Ubrzavanje prilagodbe turističke industrije zelenoj i digitalnoj tranziciji - naziv je konferencije koja će se 13. lipnja održati u Novinarskom domu s početkom u 9.45 u organizaciji Veleposlanstva Italije. Ulaz je slobodan

Vrijednosti turizma ne mjeri se samo brojem dolazaka i noćenja, poručuju iz Veleposlanstva Italije uz poziv na konferenciju o turizmu koja će u ponedjeljak,13. lipnja u Novinarskom domu okupiti impresivan broj govornika i prezentera iz Italije i Hrvatske.

I Hrvatske i Italija teže ka održivom turizmu. Ponose se čarima svoje prirode, atraktivnom povijesnom i umjetničkom baštinom, vrijednošću gastronomije. Kako to nasljeđe uklopiti u održivu i digitalnu turističku aktivnost kao glavne odrednice sektora 21. stoljeća u obje zemlje? 

Ključ je u sinergiji, poruka je Veleposlanstva Italije u Zagrebu, između talijanskih i hrvatskih javnih institucija, akademske zajednice, udruženja i poduzetnika u svrhu postizanja nacionalnih ciljeva te onih Europske Unije i Ujedinjenih naroda u turističkom sektoru.

Zato ovaj susret predstavnika Talijanske nacionalne turističke zajednice (ENIT), strukovnih udruženja iz sektora turizma, IT industrije i zaštite okoliša Federturismo Confindustria, Confimi Industria Digitale te Legambiente Turismo, udruženja Slow Tourism, profesora sa Sveučilišta Ca’ Foscari u Veneciji i Bocconi u Milanu te predstavnika Ministarstva turizma i sporta, Hrvatske turističke zajednice, Instituta za turizam, udruga Klub članova selo i Pametni turizam.

Konferencija započinje u 9:45, a ulaz je slobodan. Čitav raspored izlaganja na fotografiji niže. 

Program konferencije o turizmu Veleposlanstva Italije
Spremi

​5 proljetnih odredišta za jednodnevni izlet s djecom

Poticaji privatnim iznajmljivačima i OPG-ovima za ugradnju solarnih sustava

Euro 2024.: Dodatnih milijardu eura prihoda Njemačkoj od nogometnog turizma

Kolač bez šećera, brašna i pečenja: Zdrave i slatke kuglice od mrkve i datulja

Zašto je kvalitetna WiFi veza najvažniji kriterij zadovoljstva gosta u smještaju?

Iznajmljivači preuzimaju svoj imidž u svoje ruke

Ako se po jutru dan poznaje, na pragu smo sjajne sezone

Poziv članovima Zajednice iznajmljivača za sudjelovanje u on-line javnoj raspravi

Slažeš se...ili ne? - uključi se u raspravu
Pročitajte još:

PLACE2GO - sajam turizma koji približava daleke horizonte bit će otvoren u Areni sa slobodnim ulazom za sve posjetitelje

Konferencija Turizam 365 i u online izdanju s nizom stručnjaka i turističkih djelatnika iz zemlje i inozemstva

Popularno: